Zacznij ćwiczyć cz3 - dołącz do grupy, ćwicz w grupie

Zacznij ćwiczyć cz.3 – ćwicz w grupie!

W dalszym ciągu nie masz motywacji do regularnych ćwiczeń? Sama wizja wysportowanej sylwetki nie pomaga? A może nie przekonuje Cię argument „zdrowego trybu życia”.

Motywacja to bardzo osobista sprawa. Na każdego działają inne metody. Jednym wystarczy, że raz sobie coś postanowią i potrafią w tym wytrwać na długo. Inni muszą szukać co raz to nowych sposobów, aby zagonić się do roboty. W której grupie Ty jesteś?

Jeśli brakuje Ci już pomysłów na to jak jeszcze mógłbyś się zmobilizować do ćwiczeń, mam dla Ciebie kolejne rozwiązanie. Ćwicz w grupie!

W grupie raźniej

Człowiek jest z natury zwierzęciem stadnym. Dlatego większość rzeczy w swoim życiu wykonujemy w grupach. Zaczynając od paczki kolegów z podwórka przez znajomych ze szkoły, studiów, pracy aż po rodzinę i bliskich przyjaciół, z którymi spędzamy czas. W niemalże każdym aspekcie życia przynależymy do jakiejś grupy.

Zazwyczaj czerpiemy wyraźne korzyści z członkostwa w określonej społeczności. Możemy wymieniać poglądy, uczyć się od lepszych i bardziej doświadczonych, dzielić obowiązkami i zadaniami do wykonania lub wzajemnie motywować do działania.

Dlaczego miałoby być inaczej w przypadku sportu i naszych codziennych ćwiczeń? Zacznij ćwiczyć w grupie.

Od czego zacząć?

Na początek przypomnij sobie swój cel. A jeśli jeszcze go nie masz, zapraszam na moje poprzednie wpisy tutaj i tutaj. Możesz tam przeczytać jak skutecznie wyznaczać cele.

Znając swój cel możesz rozpocząć poszukiwania w odpowiedni sposób. Jeśli chcesz zrzucić kilka kilo, poszukaj znajomego, który chce zrobić dokładnie to samo. Zapisanie się w takiej sytuacji do zaawansowanej drużyny ciężarowców w siłowni z sąsiedztwa raczej nie ma sensu 🙂

Podobnie, jeśli chcesz przebiec swój pierwszy maraton, poszukaj grupy biegowej, najlepiej z doświadczonym trenerem. Treningi cross fit nie przyniosą zamierzonych rezultatów w tym przypadku.

Znajdź swoją grupę!

Tylko teraz jak znaleźć ludzi, z którymi możesz wspólnie ćwiczyć?

W dzisiejszym świecie to bardzo proste. Wystarczy, że się trochę rozejrzysz w swojej okolicy i … w Internecie. Jak to zrobić?

  1. Chodzisz regularnie na siłownię? Sprawdź czy nie ma tam zajęć, w których chciałbyś uczestniczyć.
  2. Zorientuj się czy twoja firma, szkoła lub uczelnia nie organizuje zajęć sportowych w grupach, do których mógłbyś dołączyć.
  3. Możesz też zorganizować swoją własną „drużynę” zbierając kilka osób z rodziny i znajomych.
  4. Poszukaj tematycznej grupy na fejsie. W necie jest mnóstwo osób, które chcą robić podobne rzeczy i mają podobne cele do Twoich. Wystarczy, że poszukasz i dołączysz.
  5. Nie możesz niczego znaleźć? Stwórz własną grupę na fejsie i zaproś znajomych. Sam możesz określić reguły, wyznaczyć cele i znaleźć osoby, które chcą robić i osiągnąć to co Ty.

Najważniejsze, abyś znalazł ludzi o podobnych zainteresowaniach i celach. Większość osób, które dołącza do grup treningowych robi to świadomie, nie ważne czy w realu czy w Internecie. Możesz wiec liczyć na pomoc i porady od bardziej doświadczonych osób, ich wsparcie i dodatkową motywację.

Nie bój się też „wirtualnych” grup w Internecie. To bardzo fajna sprawa szczególnie na początku lub jeśli nie widzisz chętnych do ćwiczeń w swojej okolicy. Nie musisz się od razu otwierać przed wszystkimi. Już sama świadomość, że jesteś członkiem społeczności, dodatkowo zmotywuje Cię do działania. Z czasem możesz zacząć dzielić się swoimi osiągnięciami lub nowymi celami, które sobie stawiasz. W ten sposób jeszcze bardziej się zmotywujesz.

Widzisz, że ktoś jest dużo lepszy od Ciebie? Inni robią 100 pompek, gdy Ty nie dajesz rady nawet 10? Nie załamuj się. Pomyśl, że już niedługo Ty będziesz właśnie tam gdzie oni. Korzystaj z doświadczenia tych osób. Zadawaj im pytania. Proś o porady. Zobaczysz, że będą Ci ich chętnie udzielać. W końcu taki jest cel istnienia takich grup.

 

Masz jakieś inne swoje sprawdzone pomysły na ćwiczenia w grupie? Jeśli tak, to podziel się w komentarzu lub na facebooku. Im więcej pomysłów tym lepiej.

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://mojdobryplan.pl/cwicz-w-grupie/
YouTube
YouTube
RSS
Follow by Email